37letý Luka Modrić vede svůj tým do finále Evropské ligy UEFA

Semifinále Evropské ligy UEFA bylo 15. června velmi vyrovnané, Chorvatsko porazilo Nizozemsko 4:2 po prodloužení a postoupilo do finále. V zápase zazářil veterán v Chorvatsko dres 2023 Luka Modrić, který vstřelil gól, byť z penalty, ale právě vítězný gól pomohl jeho týmu k vítězství.

Po zápase byl 37letý Luka Modrić zvolen také nejlepším hráčem utkání. v tomto utkání se zdá, že Luka Modrić není věkem nijak ovlivněn a je to člověk s mnoha herními a fotbalovými zkušenostmi, v dětství se málem vzdal fotbalu kvůli svému malému vzrůstu, ale nakonec vytrval, jinak by nedošlo k dnešním úspěchům a pro Chorvatsko jasným výsledkům. Nyní 37letý Luka Modrič se stal nejstarším z týmu, který vstřelil gól, ale přesto odehrál plných 120 minut zápasu.

Chorvatská reprezentace samozřejmě není jediným týmem, za který Luka Modrić hrál, hrál také za Tottenham Hotspur a Real Madrid a s Realem Madrid pětkrát vyhrál Ligu mistrů. V letošní sezóně stále podává skvělé výkony a sám získal řadu individuálních i týmových ocenění.

Po dnešním semifinále Evropské ligy s Nizozemskem se Chorvatsko a Luka Modrić budou více soustředit na Evropskou ligu, do které zbývají ještě zhruba tři měsíce, a nyní jsou na 2. místě ve skupině F mistrovství světa, takže doufejme, že se jim na tomto turnaji podaří uhrát dobrý výsledek.

Luka Modrić se zatím do fotbalového důchodu nechystá, stále plánuje hrát až do roku 2025 a nemá v úmyslu přestoupit do jiných klubů, doufám, že fanouškům poté přinese další skvělé výkony, oblékněme společně Fotbalové Dresy a těšme se na to.